Project Description

To autorski program osiągania stanu wyciszenia umysłu i budowania „empatii” w sercu. Powstał na bazie własnych doświadczeń życiowych oraz wiedzy z zakresu neuronauki, psychologii i fizjologii człowieka. Skuteczność technik potwierdzona jest wynikami naszych badań naukowych przeprowadzonych pod okiem naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Medycznego w Opolu i Politechniki Opolskiej. Metoda oparta jest jednocześnie na wiedzy naukowców, skupionych między innymi w Centrum Badań nad Współczuciem i Altruizmem w Edukacji przy Uniwersytecie Stanforda oraz Instytucie HeartMath z Kalifornii, co daje gwarancję bezpieczeństwa podczas korzystania z technik.

Pod pojęciem koherencji serca i mózgu kryje się spójność pracy mózgu i serca, która według najnowszej wiedzy naukowej jest jedną z bardziej skutecznych metod regulacji zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, czyli mechanizmu samouzdrawiania.

Techniki nauczane podczas zajęć przynoszą dobre rezultaty w pracy ze stanami lękowymi, depresjami, kompleksami, czy natręctwami myślowymi i są pomocne w trakcie procesu wybaczania. Ponadto w dość szybki sposób uczą osiągania stanu głębokiego wyciszenia i wewnętrznej harmonii.

Dłonie terapeuty będącego w stanie koherencji serca i mózgu, w naturalny sposób nabierają właściwości przeciwbólowych, jak również rozluźniają pacjenta, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z filmami i artykułami:

  1. YouTube – „Uzdrawianie energią serca w oparciu o wiedzę naukową. Koherencja serca i mózgu”. Władysław Batkiewicz.
    https://www.youtube.com/watch?v=xr6FINWI_Uw
  2. YouTube – „Energia dłoni – fizjologia czy metafizyka?” Władysław Batkiewicz https://www.youtube.com/watch?v=dLWTXdyzEzA
  3. Rehabilitacja w Praktyce – „Wpływ wybranych technik Funkcjonalnej Terapii Trzewi na poprawę stanu psychofizycznego terapeuty i pacjenta” Władysław Batkiewicz http://funkcjonalnaterapiatrzewi.pl/wp-content/uploads/2019/02/Koherencja-serca.pdf
  4. Czwarty Wymiar – „Testament Szeptuchy” Władysław Batkiewicz
Nie odnaleziono wydarzeń!

NASZE KURSY:

2020-01-08T18:32:36+01:00

Mikrokinezyterapia

Francuska metoda rehabilitacyjna której istotą jest manualne badanie zaburzeń naturalnych rytmów życiowych powstałych w wyniku różnego rodzaju urazów: powypadkowych, środowiskowych, bakteryjnych, wirusowych, toksycznych a wreszcie emocjonalnych.

2020-01-08T18:28:39+01:00

Starosłowiański Masaż Brzucha

jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Technika ta wyrosła z tradycji medycyny ludowej narodów słowiańskich. Jest wielowiekowym dziedzictwem mądrości ludowej, wzbogaconym o nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.