Project Description

O TERAPII: MIKROKINEZYTERAPIA

Jest kilku–modułowym szkoleniem przeznaczonym głównie dla lekarzy, fizjoterapeutów (magistrów, licencjatów i techników), techników masażystów oraz studentów fizjoterapii. Początki techniki bazują na obserwacjach mikroruchów kości czaszki – Shuterland oraz medycynie czaszkowo krzyżowej – Uplanger. Daniel Grosjean i Patrice Benini – twórcy metody, oparli się na embriologii, filogenezie i naturalnych zdolnościach samoleczenia organizmu. Embriologia przyczyniła się do powstania nowatorskiego podziału mięśni ciała, map diagnostyki dysfunkcji mięśniowych na powierzchni skóry, usystematyzowania pierwotnych rytmów życiowych tkanek. Filogeneza oraz ewolucja układu nerwowego dały podstawy filozofii terapeutycznej pozwalającej na diagnostykę podstawowych rodzajów traum fizycznych oraz traum emocjonalnych, zaburzających funkcjonowanie organizmu.

Całość tworzy zwartą i prostą terapię, pozwalającą z jednej strony szybko i skutecznie leczyć dysfunkcje mięśni i narządów ruchu, a z drugiej w wyniku uruchomienia procesów samoleczenia polepszyć funkcjonowanie organów wewnętrznych, łagodzić objawy różnego rodzaju stanów chorobowych, przynosić poprawę stanu fizycznego i psychicznego.

Ta metoda terapeutyczna może się wydawać kontrowersyjna, jednak liczne badania i praktyka wykazały ogromną skuteczność i cieszy się rosnącym zainteresowaniem terapeutów oraz pacjentów. Doświadczenia twórców metody i prowadzącego szkolenie, zebrane podczas praktyki we Francji  i Szwajcarii oraz obserwacji w gabinetach i szpitalach na terenie Polski, potwierdzają zalety tej metody. Każda osoba zainteresowana nauką mikrokinezyterapii jest w stanie bez problemu przyswoić sobie techniki mikropalpacji.

Ucząc się Mikrokinezyterapii, uczestnik szkolenia pozna:

 •  Usystematyzowany sposób zbierania ważnych z terapeutycznego punktu widzenia informacji
       za pomocą najdoskonalszego narzędzia diagnostycznego – własnych rąk;
 •  Bazujący na embriologii nowatorski podział mięśni, stanowiący podstawę metody;
 •  Oryginalną, autorską metodę szybkiego i precyzyjnego diagnozowania dysfunkcji mięśniowej
       w zależności od etiologii, przyczyny, jaka ją wywołała: fizycznej, środowiskowej lub emocjonalnej.

Uczestnik będzie w stanie, bazując na badaniu palpacyjnym tkanki skórnej i mięśniowej, określić rodzaj „rany emocjonalnej”, zapisanej na poziomie tkanek ciała:

 •  Różnorodne, w zależności od przyczyny, techniki  usuwania bólu, sztywności mięśniowej, rozluźniania
     stawów kręgosłupa, jak i obwodowych  oraz poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych.
 •  Poprzez pracę na miękkich tkankach ciała uczestnik szkolenia będzie w stanie przynieść pacjentowi ulgę w jego cierpieniu fizycznym i emocjonalnym lub pozwoli na konfrontację z przeżyciami wypchniętymi do podświadomości, a wywołującymi różnego rodzaju problemy somatyczne;
 •  Dostaje do ręki nowe, proste w praktyce, a jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie terapeutyczne, które pozwoli wyleczyć wiele problemów, z którymi nie radził sobie dotychczas lub uzupełni i wzbogaci stosowane wcześniej metody. 

 

Odwiedź stronę poświęconą terapii
październik 2021
Listopad 2021
grudzień 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!

NASZE KURSY:

2020-01-08T18:28:39+01:00

Starosłowiański Masaż Brzucha

jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Technika ta wyrosła z tradycji medycyny ludowej narodów słowiańskich. Jest wielowiekowym dziedzictwem mądrości ludowej, wzbogaconym o nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.

2020-01-08T18:32:36+01:00

Mikrokinezyterapia

Francuska metoda rehabilitacyjna której istotą jest manualne badanie zaburzeń naturalnych rytmów życiowych powstałych w wyniku różnego rodzaju urazów: powypadkowych, środowiskowych, bakteryjnych, wirusowych, toksycznych a wreszcie emocjonalnych.

Nasi partnerzy naukowi i medialni